Carosello 3000

Carosello 3000 – nová lanovka pro Livigno

Dva po sobě jdoucí úseky lanovky s celkovou délkou 3 km a vertikálním vzestupem 900 m. Tři zcela nové stanice. To je Carosello 3000. Jedna ze dvou hlavních lanovek v italském lyžařském středisku Livigno.

Carosello 3000

Horní stanice lanovky

Carosello 3000 nyní prochází náročnou rekonstrukcí. Stavba nové gondoly Carosello 3000 (oblast San Rocco) musí být dokončena během měsíce. Všechno je třeba realizovat během krátkého a meteorologicky nepředvídatelného léta v Livignu.

Co už je hotovo a co ještě se v Livignu musí stát, aby letošní skipass free období začalo s novou lanovkou?

Motor byl nainstalován, lano bylo umístěno a kabiny CWA s 10 cestujícími jsou již také připraveny v Livignu.

Další fáze zahrnuje pokračování výstavby stanic a závěrečné testy prováděné ministerstvem dopravy.

Carosello 3000

Splétání lana

A jak se velká nadílka sněhu podepsala na probíhající rekonstrukci?

Stefano Cusini, generální ředitel společnosti Carosello 3000: „Čeká nás ještě mnoho práce a tento sníh komplikuje naše plány. Ale očekávali jsme to, a rozhodně si nemůžeme stěžovat, protože krásný podzim nám oprvadu pomohl.

Nová gondola v oblasti San Rocco bude znamenat rozhodující krok v obnově infrastruktury v Livignu, infrastruktuře věnované milovníkům hor a fanouškům pobytů v přírodě, kteří navštíví Livigno ať již v zimě, tak i v létě.

Po vybudování dalších nových lanovek v posledním desetiletí a inovativním MTB projektu se Carosello 3000 snaží upevnit místa Livigna mezi špičkovými mezinárodními  destinacemi.

 

 

 

Posted in Livigno informace and tagged , .