Chalet Meridiana

Apartmány Chalet Meridiana – Livigno

Apartmány Chalet Meridiana se nachází kousek od začátku, či chcete-li konce, pěší zóny. Pěší zóna prochází přes Livigno a je to to pravé centrum.

Ač se většinou snažíme bydlet spíše někde na okraji Livigna, tak když jsme do Livigna jeli poprvé s větší skupinou, tak volba padla na apartmány Chalet Meridiana.

A byla to dobrá volba.

Chalet Meridiana je jeden z mále domů v Livignu, kde je možné ubytovat větší skupinu a přitom zajistit, aby každý měl alespoň určité pohodlí. Tedy zajistit, aby každý spal na posteli a nemusel se využívat rozkládací gauč v obývacím pokoji. Všechny ostatní domy, které v Livignu známe, nabízí buď pouze malé apartmány nebo naopak kombinaci různých velikostí, což nemusí vždy skupině vyhovovat.

Poloha apartmánů

Apartmány Meridiana jsou asi 150 metrů od nejbližší lanovky a to nové lanovky Cassana. Do centra je to skutečně pár kroků, někdo dokonce tvrdí, že je to ubytování přímo v centru, ale za centrum považujeme pouze pěší zónu, takže toto je kousek mimo centrum.

Na nákupy pití a potravin je to kousek do známého obchodu Coop. Na nákupy čehokoliv jiného je to pár kroků do centra Livigna.

Na lyžování se dá dojít v pohodě pěšky a to do areálu Tagliede – Costaccia, což je před pár lety nově vytvořený areál okolo lanovek Cassana a Tagliede. Tento areál patří pod Carosello, takže zde je lyžování bez nutnosti skibusu zajištěno.

Na cestu do druhého areálu (Mottolino) se vyplatí vzít si skibus, jehož stanice je 50 – 70 metrů od domu.

Kvalita apartmánů

Apartmány Meridiana jsou velice kvalitní. Nejsou to nové apartmány, což je vidět zejména v koupelnách, které by si některé nějakou tu drobnou rekonstrukci již zasloužily. Ale ubytovací část je perfektní – většina zařízení je ve dřevě, což se tak nějak do těch hor hodí. Kuchyňské kouty jsou vybaveny i myčkou a mikrovlnou troubou, což zatím není všude zvykem a poměrně to dovolenou na lyžích zpříjemní.

Cena apartmánů

Apartmány Chalet Meridiana nejsou ani levné, ale ani přehnaně drahé. Jejich cenu zvyšuje určitě poloha (v centru Livigna), ale i kvalita vybavení.

V Livignu se v centru dají sehnat i velmi levné apartmány, ale jejich kvalita je potom velmi nízká. Meridiana má dle nás ceny nastaveny velmi rozumně.

Struktura apartmánů

V domě je k dispozici 9 apartmánů. 8 z nich je typ trilo (má dvě ložnice) a velký apartmán je typ, pro který nemáme název. Má 4 ložnice a je pro až 9 osob. Každý z apartmánů trilo je trošku jiný – krom jediného jsou všechny pro 4 až 6 osob. Pouze podkrovní apartmán je maximálně pro 5 osob.

Dva z apartmánů mají v jedné ložnici palandu, tedy nejsou úplně ideální pro páry, ale pro rodinu s dětmi naprosto bez problémů.

 

Posted in Tipy na ubytování v Livignu and tagged , .